Par šā gada Tāļa Bērča piemiņas balvas laureātu un stipendijas saņēmēju kļuvis Pļaviņu novada ģimnāzijas informātikas skolotājs Aldis Lazda.  

  

Sabiedrība Tilde paziņo ka par šā gada Tāļa Bērča balvas laureātu un stipendijas saņēmēju kļuvis Pļaviņu novada ģimnāzijas informātikas skolotājs Aldis Lazda.  Balvu un stipendiju 1000 latu apmērā ik gadu piešķir vienam informātikas skolotājam Latvijā. 

Aldis Lazda ir Pļaviņu novada ģimnāzijas direktora vietnieks IT jomā, informātikas un programmēšanas pamatu skolotājs, un viņa kandidatūru balvai izvirzīja Pļaviņu novada ģimnāzijas vadība.

„Aldis Lazda ir devis lielu ieguldījumu ne tikai Pļaviņu novada ģimnāzijas vispārējā datorizācijā, bet arī informācijas sabiedrības veidošanā visa Pļaviņu novada mērogā, izglītojot un konsultējot domes darbiniekus un citus sabiedrības pārstāvjus. Aldis ir ļoti erudīts, uzņēmīgs, atsaucīgs, ar labu humora izjūtu un optimismu apveltīts cilvēks. Aldis ir iemantojis lielu autoritāti kolēģu, skolēnu, vecāku un sabiedrības vidū. Uzskatu, ka Tāļa Bērča piemiņas balva būtu pelnītas atzinības un cieņas apliecinājums Alda Lazdas veikumam,“ Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde.

Jau 16 gadus Aldis Lazda ir Pļaviņu novada ģimnāzijas direktora vietnieks informācijas tehnoloģiju jomā, kā arī informātikas un programmēšanas pamatu skolotājs.

„Aldis Lazda sniedz nozīmīgu ieguldījumu skolas IKT apmācības līmeņa celšanā. Vislielākajā mērā pateicoties tieši Alda profesionālajām un arī cilvēciskajām kvalitātēm, skolā tiek nodrošināts augsts IKT apmācības līmenis. Aldis Lazda ir stipra personība – lielisks pedagogs, atsaucīgs, iejūtīgs kolēģis, kurš vienmēr atnāks, uzklausīs un palīdzēs –jā, tieši atnāks, jo neviens nekad nesaka „atbrauks”, lai gan Aldis nu jau daudzus gadus spiests pārvietoties ratiņkrēslā. Aldis ar apbrīnojamu pacietību māca gan tos, kas tikko sāk apgūt datorzinības, gan dod vērtīgus padomus tiem, kuri labi orientējas sarežģītās programmās. Aldis Lazda vienmēr ir bijis iniciators dažādām uz attīstību vērstām pārmaiņām. Lai iedzīvinātu visu jauno IKT jomā, viņš organizēja un turpina organizēt daudzveidīgas apmācības Pļaviņu novada ģimnāzijas skolotājiem“ par balvas laureātu saka Pļaviņu novada ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā Ilze Seipule.

Tāļa Bērča piemiņas balvas un stipendijas komisijā darbojas LatSTE dibinātāji un organizētāji Aina Bērce, Frīdis Sarcevičs, Aija Cunska, Izglītības un zinātnes ministrijas Informācijas tehnoloģiju departamenta direktore Inese Gludīte, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes asociētais profesors, Vidusskolas informātikas skolotāja 2. līmeņa profesionālo studiju programmas direktors Viesturs Vēzis, sabiedrības Tilde valdes priekšsēdētājs Andrejs Vasiļjevs un biznesa attīstības direktore Indra Sāmīte.

 

Aldis Lazda