Pirmo Tāļa Bērča piemiņas balvu un stipendiju saņem Grobiņas ģimnāzijas informātikas skolotāja Dace Tomsone

  

Ogrē 30. oktobrī gadskārtējā skolu informatizācijas jautājumiem veltītajā pasākumā LatSTE (Latvijas i-Sabiedrības Tehnoloģiju Ekspozīcija) tika pasniegta sabiedrības Tilde dibinātā un finansētā Tāļa Bērča piemiņas balva un stipendija. Pirmajā gadā to saņēma Grobiņas ģimnāzijas informātikas skolotāja Dace Tomsone. Piemiņas balva veltīta mūžībā pāragri aizgājušā izcilā pedagoga, LatSTE dibinātāja, Ogres ģimnāzijas skolotāja, Ogres Interneta centra un Ogres rajona Pašvaldību vienotās informācijas centra vadītāja Tāļa Bērča piemiņai, godinot viņa lielo ieguldījumu Latvijas skolu informātikas attīstībā.

Dace Tomsone kopš 1996. gada ir Liepājas rajona Informātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, vadījusi mācību kursus informātikas skolotājiem Liepājā, Ventspilī, Tukumā, Valmierā un Madonā. Balvas saņēmēja piedalījusies gan I*EARN projekta pirmsākumos, ko savulaik vadījis pats Tālis Bērcis, gan uzstājusies LatSTE konferencēs kopš 1999. gada. Dace Tomsone ir vairāku metodisku, mācību materiālu un publikāciju autore. Laureāte ir savas skolas patriote un ir devusi nozīmīgu ieguldījumu Grobiņas ģimnāzijas vispārējā datorizācijā.

Dace Tomsone par piemiņas balvas saņemšanu saka: “Man bija gods pazīt Tāli Bērci, kurš vienmēr bija ideju pārpilns. Tāļa Bērča personīgais piemērs, redzējums par skolu informatizāciju un informātikas vietu mācību procesā iedvesmoja darboties mani ar daudz lielāku sparu. Piemiņas balva man ir kā paša Tāļa uzslava par manu skolotājas izaugsmi un veikumu.”

 

 

Dace Tomsone