2011. gada aprīlī valsts atbalsta programmā "Kompetences centri” darbību sāka Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju kompetences centrs (IT KC), kurš veiks rūpnieciskos pētījumus un eksperimentālās izstrādes dabisko valodu tehnoloģiju un biznesa procesu analīzes jomās.

Valsts atbalsta programma "Kompetences centri” ir paredzēta, lai stimulētu lietišķo pētījumu veikšanu un veicinātu nozaru uzņēmumu un pētniecības institūciju savstarpējo sadarbību inovatīvu produktu un tehnoloģiju izstrādei, tādējādi veicinot uzņēmumu konkurētspējas paaugstināšanu. Valsts atbalsta programmā Latvijā darbosies informācijas un komunikāciju tehnoloģiju un vēl piecu citu nozaru kompetences centri: ķīmijas un farmācijas, mežu, vides, biotehnoloģiju un bioenerģijas, elektronikas, kā arī mašīnbūves.

IT kompetences centra dibinātāji un dalībnieki ir nozares uzņēmumi: Biomehānikas un fizikālo pētījumu institūts, Datorikas institūts DIVI, Datorzinību centrs, Dynamic Research, FMS Software, Kurzemes datorcentrs, Lattelecom Technology, OptimEyz, RIX Technologies, Tilde, kā arī zinātniskie partneri – Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Ventspils Augstskola.

IT KC jaunumi

IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ!